Župni vjeronauk za pripravnike sakramenta svete pričesti:

Završio je upis đaka u osnovne i srednje. Među izbornim predmetima je i Katolički vjeronauk. Napominjemo da je upis vjeronauka obavezan za sve one koji pripadaju Katoličkoj Crkvi. To je sastavni dio upoznavanja naše vjere. Ukoliko netko ne upiše vjeronauk, a kasnije bi želio pristupiti sakramentu prve pričesti i krizme – neće se moći pričestiti i krizmati sa svojom generacijom, nego će morati dodatno pohađati satove vjeronauka u župi.

Svetu pričest primaju vjeroučenici trećih razreda osnovne škole koji stanuju na području naše Župe. Od njih se traži:

·    redovito pohađanje školskog vjeronauka od prvog razreda osnovne škole,

·    da u trećem razredu, uz školski, redovito pohađaju i župni vjeronauk,

·    da usvoje određena znanja.

Predstavljanje kandidata za prvu svetu pričest je na I. nedjelju Došašća, to jest 30. studenog 2014. godine. Djeca su dužna dolaziti na dječju sv. misu nedjeljom u 11:30 sati u župnu crkvu sv. Mihajla. Datum prve pričesti bit će poznat u drugoj polovici siječnja 2015. nakon dobivene obavijesti od Biskupskog Ordinarijata kada će biti podjela sakramenta potvrde.

Kandidati nakon završene priprave pristupaju po prvi puta sakramentu pomirenja (ispovijedi), a nakon toga, svečano u nedjeljnom euharistijskom slavlju, primaju svoju prvu svetu pričest. Do toga čina prate ih njihovi roditelji i zajedno se sa svojom djecom pričešćuju.

Vjeronauk za prvu pričest vodi č. s. Veselka Grebenar. Ona će prikupiti potrebne podatke za djecu. Ako vjeroučenik živi izvan Župe Sv. Mihajla tada treba donijeti dopuštenje svojeg župnika za pohađanje priprave i primanje prve pričesti u Župi Sv. Mihajla. Ako su djeca krštena izvan Župe Sv. Mihajla neka o tome donosu potvrdu iz župe u kojoj su kršteni. Svi dokumenti koji su potrebni moraju biti predani č.s. Veselki do Božića 2014. godine.

Vjeronauk za sve prvopričesnike započinje prve subote u listopadu, to jest 4. listopada 2014.   i to:

a) u župnoj crkvi Sv. Mihajla svake subote:

1. skupina – djeca iz Područne škole Montovjerna u 9:00 sati.

2. skupina – djeca iz Osnovne škole Lapad u 10:00 sati.

b) u samostanu Gospe od Milosrđa za djecu iz Područne

škole Montovjerna.