• 1
 • 2
 • 3

14. SIJEČNJA 2022.

2. NEDJELJA KROZ GODINU

1. Prošle nedjelje prikupili smo 1267 kn akcijom Kuna nedjeljom za Caritas. Zbog povećane potrebe i duže liste čekanja, Župa sv. Mihajla naručila je novih 10 bolničkih kreveta i svi su već u upotrebi. Ukoliko odlučite sudjelovati, svoj prilog možete donijeti u župni ured ili uplatiti na žiro-račun župe uz opis: za policu i/ili za bolnički krevet. OTP banka HR6424070001100020999. Svima koji su na bilo koji način sudjelovali u akcijama Caritasa, od srca HVALA!

2. Ponedjeljkom je tjedni dan našeg župnog Caritasa. Članice Caritasa predvode ponedjeljkom večernju molitvu krunice u 17:30.

3. Zavjetni dan sv. Ivanu Pavlu II., u subotu, 22. siječnja s početkom u 17:15 sati.

4. NAPOMENA: Mnogima je poznata praksa na sprovodima da se umjesto vijenaca daje novčani prilog za potrebe župe. Popis darivatelja, će se dostaviti obitelji pokojnika kao što je običaj uz zahvalnost u ime Župe sv. Mihajla. Prilozi se mogu donijeti u župni ured ili izravnom uplatom na žiro račun Župe.

5. PRVOPRIČESNICI i KRIZMANICI: vjeronauk počinje u tjednu iza 6. veljače

6. RADNO VRIJEME UREDA: PON I UTO od 14:00 do 17:00, ČET I PET od 8:00 do 13:00 Za sve upite i informacije obratite nam se u radno vrijeme na broj župnog ureda: 020 432 027 ili na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

7. Ređenje dijecezanskog biskupa poseban je događaj u životu mjesne Crkve. Moleći s njim i za njega, u zajedništvu radosti vjere, nade i ljubavi, pozivaju se vjernici, redovnici, redovnice i svećenici Dubrovačke biskupije da se svi zajedno pripreme za ovaj događaj. Biskupsko ređenje bit će na euharistijskom slavlju u subotu 22. siječnja u katedrali Gospe Velike s početkom u 10.30 sati. Mons. Petar Palić, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanjski, u zajedništvu s mons. Matom Uzinićem, nadbiskupom koadjutorom riječkim i mons. Tomislavom Rogićem, biskupom šibenskim, za dijecezanskog biskupa zaredit će mons. Roka Glasnovića. Euharistijsko slavlje s biskupskim ređenjem izravno će prenositi Hrvatska televizija na svom 4. programu.

Naša župa organizira duhovnu pripremu za biskupsko ređenje koja se sastoji od svete mise i euharistijskog kalnjanja od ponedjeljka do četvrtka s početkom u 18:00 sati u crkvi sv. Mihajla prema sljedećem rasporedu:

PONEDJELJAK, 17.1. - prvopričesnici i roditelji
UTORAK, 18.1. - krizmanici i roditelji
SRIJEDA 19.1. - molitvene zajednice
ČETVRTAK 20.1. - svi župljani

Molimo vas da se odazovete kako bismo se u zajedništvu duhovno pripremili za ovaj poseban događaj.

8. Nakon otvaranja sinodalnog procesa, te pripremnih susreta proteklih mjeseci, u nedjelju 9. siječnja 2022. započet ćemo prvi dio sinodalnog savjetovanja u našoj biskupijskoj zajednici. Kao što je predviđeno našim sinodalnim hodogramom, odvijat će se putem upitnika koji će biti svima dostupan u tiskanoj i online formi. Pozivamo vas da se uključite u sinodalni proces kojim članovi zajednice krštenika, hodeći putem vjere, nade i ljubavi, žele pažljivo slušati jedni druge, kako bi svi zajedno bili sposobni čuti što Duh danas govori Crkvi. Tiskani formular upitnika će biti dostupan ispred crkve. Uz formular postavljene su i kutije u koje možete vratiti formulare nakon što ih popunite. Online upitnik biti će dostupan na:

https://www.dubrovacka-biskupija.hr/sinoda/

https://db.hr/sinoda/

Popunjavanje upitnika je u potpunosti anonimno.

Sinodalnost znači dijeliti zajedno odgovornost za našu Crkvu te to uključuje i papu i biskupe i svećenike i redovnice i redovnike i vjernike laike. Molimo vas da se u prvoj fazi ispunjanjem upitnika, a kasnije i na druge načine, uključite i potaknete razvijanje zajedništva u kojem je svaki pojedinac važan i potreban!

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom i blagdanom su u 8.00, 10.00, 11.30  i 18.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 18.00 sati.

 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 01.06. do 31.08.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik

  Prvi ponedjeljak u mjesecu pobožnost i sv. Misa za radno osoblje Bolnice u 15:30 sati kao i prigoda za sv. Ispovijed.
  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

 

 ponedjeljak i utorak 14:00-17:00 

 četvrtak i petak 8:00 – 13:00 

            Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Miroslav Karatović, župni vikar, 099/44 55 704