Dragi pripravnici za sakrament svete potvrde,

u ovim trenucima iskreno nam nedostaje radost susreta uživo, nemogućnost provođenja raznih aktivnosti i zajedničkog promišljanja o našoj vjeri, razgovori licem u lice, mnogo toga na što smo kroz protekle godine navikli i što smo misli da se nikada neće promijeniti.

S obzirom da već godinu dana pokušavamo naći pravi način kako bismo se nosili s ovom novom situacijom, shvaćamo da je vrijeme barem privremeno promijeniti neke načine koje smo do sada prakticiriali. Kako bismo pokazali razumijevanje i suosjećanje sa svima koje ova situacija mori, a s druge strane kako bismo vam pružili mogućnost da na neki način nastavite sa svojim životnim planovima i važnim događajima, kao što je pristup sakramentu potvrde, privremeno smo učinili neke izmjene u pripravi za sakrament svete potvrde.

Želimo da tebi koji/koja želiš pristupiti i primiti sakrament svete potvrde i ovaj način priprave omogući da ne izostane radost i slavlje što ćeš:

• dublje se ukorijeniti u božansko posinjenje, po kojem možeš Bogu reći “Abba! Oče”
  • čvršće se sjediniti s Kristom
  • umnožiti u sebi darove Duha Svetoga
  • usavršiti svoju povezanost s Crkvom
  • dobiti osobitu snagu Duha Svetoga da kao pravi svjedok Kristov, riječju i djelom, širiš i braniš vjeru, da hrabro ispovijedaš ime Kristovo i da se nikada ne postidiš njegova križa

Prema Katekizmu Katoličke Crkve (1303).

Sigurni smo da zajedničkim trudom možemo ne samo nadoknaditi propušteno vrijeme, već i učiniti ovu pripravu za svetu potvrdu plodonosnom. Kako bi se to zaista i dogodilo, na raspologanju za pitanja i nedoumice bit će vam vaši katehete, svećenici i župni ured, no ovog puta naglasak će biti na vama i vašem osobnom putu u vjeri.

Kada budete ispunjavali ovaj dnevnik, koji će vam pomoći da razmatrate svoj hod u vjeri, naići ćete na pitanja koja će poslužiti kao kompas i usmjeriti vas da uočite Božje djelo u vašem životu. Bilo bi nam žao kada biste ovaj dnevnik shvatili kao još jedan zadatak koji trebate ispuniti, radije pokušajte pristupiti ovom dnevniku kao jednoj vrsti duhovnog vodiča ili pomoći za rast u vjeri.

Radujemo se s vama danu vaše svete potvrde!

don Robert Ćibarić, župnik
Katehete župe sv. Mihajla

DNEVNIK JE POTREBNO ISPUNITI I PREDATI U ŽUPNI URED:

DO 1. SVIBNJA - II. i III. godina krizmanika
DO 1. LIPNJA - I. godina krizmanika

OVDJE MOŽETE PREUZETI DNEVNIK:

(ukoliko netko nema mogućnosti isprintati ga ili ima poteškoća neka se javi u župni ured u radno vrijeme)

Dnevnik pohađanja svete mise za krizmanike - za sve godine priprave za krizmu

PROJEKT-Moj svetac za prvu godinu krizmanika

Nedjeljom i blagdanom su u 8.00, 10.00, 11.30  i 19.00 sati.
    Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.

Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 01.06. do 31.08.)

Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

ponedjeljak, srijeda 17:00-20:00 sati

četvrtak, petak 8:00 – 13:00 sati

Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Don Miroslav Karatović, župni vikar, 099/44 55 704

Tajnica 097/6098994