• 1
 • 2
 • 3
GALERIJA GORICA 2012
GORICA 2011
Blagdan svetog Vlaha u našoj župi poseban je svake godine, jer je završni dan Feste,  na Gorici svetog Vlaha. I ove godine na Goricu su došli i hodačastili, festanjuli, trobmunjeri, barjaktari, predstavnici vlasti i vjernički puk. Sveti Vlaho je napravio opet čudo od čudesa, dok cijela se naša zemlja smrzava i pokriva je sniježni i ledeni pokrivač,  mi na Gorici smo uživali u proljetnom suncu koje je mnoge iznenadilo.
   Kako je bilo najavljeno misno slavlje je trebao predvoditi biskup Tomo Vukšić vojni ordinarij za BiH koje nije bio u mogućnosti doći zbog vremenskih  neprilika iz Sarajeva te je  Misno slavlje predvodio kapelan župe svetog Mihajla don Hrvoje Katušić uz koncelebraciju dvojice đakona.
    Uz tutnjavinu trombuna, razvijanje naših barjaka i himnom svetom Vlahu koju je odsvirao Gradski orkestar počelo je misno slavlje na Gorici.
    Okupani suncem i sretni što smo opet tu na Gorici da svjedočimo svoju vjeru, činili smo to  i kad se nije smjelo, dubrovčani su pokazivali javno koliko štuju svoga nebeskog zaštitnika i cijene svoju vjeru uvijek, upravo zato danas moramo biti svjesni koliko nas naše naslijeđe određuje i koliko ono obvezuje.
    Nek živi Sveti Vlaho, dok se razvijaju naši barjaci i čuju pucnji naših trombunjera, živi smo i u nama još živi duh naših starih. I ove nedjelje  smo pokazali koliko nam je stalo do našeg nasljeđa i baštine koju baštinimo, ne smijemo nikada zaboraviti vrijednosti kojima pripadamo, moramo cijeniti svoje i samo takvi možemo pripadati Europi, biti dio svijeta. Ljudi koji nemaju nasljeđe , oni su bez obzira na svoje bogatsvo siromašni, zato znajte naše bogatstvo je neprocjenjivo.
.. te Vam poručujemo, nek Vas čuva Sveti Vlaho, vidimo se i dogodine.

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676