zdoDuhovna obnova za članove molitvenih zajednica župe sv. Petra i župe sv. Mihajla pod nazivom „Lice tvoje, o Gospodine, ja tražim“ završila je u nedjelju 21. travnja euharistijskim slavljem u župi sv. Mihajla u Dubrovniku koje je predvodio misionar Krvi Kristove p. Ilija Grgić, ujedno predvoditelj i duhovne obnove.

Na duhovnoj obnovi sudjelovali su članovi molitvene zajednice Treće srce i Schőnstattski pokret koje se okupljaju u župi sv. Mihajla i Zajednice Krvi Kristove koja se okuplja u župi sv. Petra na Boninovu, kao i ostali vjernici koji su bili zainteresirani.
U današnjoj propovijedi na završnom euharistijskom slavlju p. Ilija, osvrćući se na drugo čitanje iz Knjige otkrivenja, upitao se koja je to nevolja koja guši čovjekovu volju i želju za životom u Kristu, te kazao da „sva ta čovjekova slabost i krhkost je oprana u krvi Jaganjčevoj“. Kazao je da je Gospodin dobar pastir koji poznaje svoje ovce, ali „ne samo po izgledu, datumu rođenja, ne samo po tom vanjskom poznavanju, nego i nutrinu svake od svojih ovaca. Poznaje onu drugu stranu nas, naše lutanje, padanje, krhkost, slabost, on to poznaje, zna nas s te strane i unatoč toga on drži svoje ovce u svojim rukama i ne dozvoljava da itko istrgne tu ovcu iz njegovih ruku, nitko ne može opozvati njegovu ljubav!“
Neposredno prije ovog euharistijskog slavlja, predvoditelj duhovne obnove je slavio euharistiju i u župi sv. Petra na Boninovu. U jučerašnjem dijelu programa, u subotu 20. travnja, u župi sv. Petra održan je duhovni nagovor, sastanak s članovima Zajednice Krvi Kristove, euharistijsko klanjanje kao i euharistijsko slavlje, ali i poseban nagovor za roditelje djece i mladih koji su na različite načine uključeni u život župe, kao ministranti, prvopričesnici, krizmanici te na druge načine.
Ova zajednička duhovna obnova još jednom je potvrdila povezanost ovih dviju župa koja se očituje ne samo kroz uzajamno hodočašće vjernika, župljana sv. Petra na blagdan sv. Mihajla u Lapad, te župljana sv. Mihajla na blagdan sv. Petra i Pavla na Boninovo, nego i kroz ovakve pojedine zajedničke pastoralne aktivnosti.

zdo zdo zdo zdo zdo