pricesnici0U nedjelju 12. svibnja 2013. pod župnom svetom Misom u 10.00 sati bila je velika svečanost u našoj Župi. Tada je 46 dječaka i 54 djevojčice primilo po prvi puta Isusa u svoja srca. Lijepo su se i marljivo pripremali pod vodstvom časne sestre Veselke Grebenar, kroz čitavu vjeronaučnu godinu. Posebno su bili vrijedni u bližoj pripravi kada su s roditeljima dolazili i na svetu Krunicu kroz mjesec svibanj.

Župnik don Željko Kovačević je svake večeri učinio posebno ozračje, kroz pripravu i molitvu. Od ponedjeljka do petka prvopričesnici su pred molili i razmišljali o Otajstvima Krunice. Na poseban način spremao ih je kroz bližu pripravu za sakramente Ispovijedi i Pričesti te tako pripravljeni dočekali su subotu, kada su naši prvopričesnici po prvi put pristupili sakramentu pomirenja, a to su učinili i njihovi roditelji.

Svečano obučeni u jednake, bijele haljine, koje su u isto vrijeme odraz jednostavnosti i kršćanske jednakosti među prvopričesnicima, što i jest smisao svete Pričesti - zajedništvo u jednakosti pred Bogom radosni i čisti u srcima, duše pune čežnje za Isusom, ušli su u dvoranu Gozbe Gospodnje. Prvopričesnici su pripremili brojne, lijepe recitacije i igrokaz Isusu i roditeljima. Od strane roditelja Isusu i našim prvopričesnicima, te poučnu i nadahnutu propovijed našega župnika o tome kako Isus želi dotaknuti njihovu dječju dušu i srce, kao što trs dotiče lozu te tako daje život i plod. Župnik se zahvalio i njihovim roditeljima što u današnjem vremenu na taj način, kao prvi odgojitelji vjere, imaju hrabrosti prenositi svojoj djeci radost vjere. Ujedno ih je i pozvao da nikad ne posustanu u tom poslanju. Naši su prvopričesnici radosno i ponosno pohitali k Oltaru Isusovu te primili najdražeg prijatelja po prvi puta u svoja srca.
Čestitamo našim dragim prvopričesnicima i želimo im puno hrabrosti u otkrivanju Isusa u njihovom životu, mislima i djelima, a nadasve u obitelji.

Don Aleksandar Kovačević