• 1
 • 2
 • 3

pricesnici0U nedjelju 12. svibnja 2013. pod župnom svetom Misom u 10.00 sati bila je velika svečanost u našoj Župi. Tada je 46 dječaka i 54 djevojčice primilo po prvi puta Isusa u svoja srca. Lijepo su se i marljivo pripremali pod vodstvom časne sestre Veselke Grebenar, kroz čitavu vjeronaučnu godinu. Posebno su bili vrijedni u bližoj pripravi kada su s roditeljima dolazili i na svetu Krunicu kroz mjesec svibanj.


 


Župnik don Željko Kovačević je svake večeri učinio posebno ozračje, kroz pripravu i molitvu. Od ponedjeljka do petka prvopričesnici su pred molili i razmišljali o Otajstvima Krunice. Na poseban način spremao ih je kroz bližu pripravu za sakramente Ispovijedi i Pričesti te tako pripravljeni dočekali su subotu, kada su naši prvopričesnici po prvi put pristupili sakramentu pomirenja, a to su učinili i njihovi roditelji.

 

Svečano obučeni u jednake, bijele haljine, koje su u isto vrijeme odraz jednostavnosti i kršćanske jednakosti među prvopričesnicima, što i jest smisao svete Pričesti - zajedništvo u jednakosti pred Bogom radosni i čisti u srcima, duše pune čežnje za Isusom, ušli su u dvoranu Gozbe Gospodnje. Prvopričesnici su pripremili brojne, lijepe recitacije i igrokaz Isusu i roditeljima. Od strane roditelja Isusu i našim prvopričesnicima, te poučnu i nadahnutu propovijed našega župnika o tome kako Isus želi dotaknuti njihovu dječju dušu i srce, kao što trs dotiče lozu te tako daje život i plod. Župnik se zahvalio i njihovim roditeljima što u današnjem vremenu na taj način, kao prvi odgojitelji vjere, imaju hrabrosti prenositi svojoj djeci radost vjere. Ujedno ih je i pozvao da nikad ne posustanu u tom poslanju. Naši su prvopričesnici radosno i ponosno pohitali k Oltaru Isusovu te primili najdražeg prijatelja po prvi puta u svoja srca.
Čestitamo našim dragim prvopričesnicima i želimo im puno hrabrosti u otkrivanju Isusa u njihovom životu, mislima i djelima, a nadasve u obitelji.

Don Aleksandar Kovačević

 


Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676