• 1
 • 2
 • 3

naslov trodTrodnevnica za mladu misu don Frana Čivljaka završila je u subotu 6. srpnja euharistijskim slavljem u župnoj crkvi sv. Mihajla u Dubrovniku koje je predvodio župni vikar don Aleksandar Kovačević.
U propovijedi don Aleksandar je zahvalio Gospodinu što je svoj mislosni pogled zaustavio baš na don Franu i pozvao ga u svoju službu, na svoju Njivu i u svoj vinograd, da bude "svjedok njegova uskrsnuća" kako bi Gospodin po njemu i danas mogao „proći zemljom čineći dobro“ kao što je to nekada činio po galilejskim i judejskim putovima, gradovima i selima.  Zahvalio je i svima koji su na poseban način sebe utkali u don Franov život, a to su njegovi roditelji, te onima koji su ga nesebično, požrtvovno i velikodušno svojom ljubavlju i molitvama pratili na putu prema oltaru: biskupu, odgojiteljama Neokatekumenskoga puta, profesorima, pojedinim svećenicima, župniku, časnim sestarama i Kristovim vjernicima, te se zatim obratio mladomisniku: „Dobrodošao u zbor svećenika, u zbor onih koje je Isus darovao svijetu na Veliki četvrtak kako bi darivali Božji život svakom čovjeku koji ga prihvati; da pronose svijetom Njegovu poruku istine, radosti, mira, ljubavi i praštanje. Dobrodošao u zbor onih koji su uzeti od svijeta, žive u svijetu, na raspolaganju su svijetu, ali ne pripadaju svijetu. Sinovi su ljudi ali imaju neizmjernu moć učiniti ljude sinovima Božjim! Dobrodošao u zbor onih koji su slabi, krhki i ranjivi, a mogu učiniti slabe jakima darivajući im hranu koja je Kruh života! Dobrodošao u zbor onih koji dok slave Euharistiju iznad drugih su samo za koju stepenicu ali dotiču nebo; dok ispovijedaju u mraku ispovjedaonice, donose svjetlo u svaku dušu. Dobrodošao u zbor onih koji se ne samo nazivaju slugama već to i jesu ali pred njima kleče ljudi svih titula i služba. Dobrodošao u zbor onih koje svijet često smatra nazadnima i optužuje ih, ali društvo nikome nije toliko dužno kao njima. Kada su sveti neprihvaćeni su; kada griješe, rado ih se gazi i tuče iz svih 'topova' posebno medijskih; spremni su svima oprostiti, ali njima se ne oprašta. Dobrodošao u zbor onih koji su ipak braća svima ali ostaju stranci svima; posvećuju bračnu ljubav, a ne upoznavaju tu ljubav jer njihovo srce pripada Bogu i svoj braći, a ne samo jednom Božjem stvorenju!“ Nakon toga ohrabrio ga je za sve što ga na svećeničkom putu očekuje. Obratio se i ostalim vjernicima pozvavši ih na molitvu za nova duhovna zvanja.

Nakon mise uslijedila je priredba koju su priredili učenici Klasične gimnazije „Ruđer Boškovič“ u Dubrovniku predvođeni vjeroučiteljicom s. Vianejom Kustura u čijoj režiji je priredba i izvedena. Riječ je o scenskom prikazu života bl. Marije Propetog Isusa Petković. Učenici su na zanimljiv način prikazali životni put blaženice iz Blata od njezinih djevojačkih dana u rodnom mjestu, prepreka s kojim se susretala i konačno utemeljenja nove redovničke zajednice.

Na kraju se okupljenim vjernicima obratio župnik don Željko Kovačević zahvalivši svima koji su sudjelovali.

Šime Zupčić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676