• 1
 • 2
 • 3

naslov mmMladu misu don Frano Čivljak slavio je u svojoj rodnoj Župi sv. Mihajla u Dubrovniku u nedjelju 7. srpnja. Slavlje je započelo procesijom do don Franove rodne kuće gdje su mu svoj roditeljski blagoslov podijelili majka Dubravka i otac Ambroz, nakon čega se procesija vratila u župnu crkvu gdje je započelo euharistijsko slavlje. Na početku mladomisnika i vjernike je pozdravio župnik don Željko Kovačević, a u ime župne zajednice ministrant Ivo Milovčić.


Propovjednik don Šime Doljanin je kazao da je najveća suvremena zabluda da Bog ne djeluju u svijetu, što je krivo jer on djeluje tiho u čovjekovoj duši. Zatim je pozvao don Frana da kao „glavni sporedni lik“ u cijeloj priči posvjedoči o „glavnom liku“ tj. Bogu koji je djelovao i djeluje u njegovom životu. Don Frano je kazao da on može samo zahvaljivati Bogu, jer njegove zasluge su nikakve, a sam Bog ga je vodio. Kazao je da ga je vodio po njegovim roditeljima koji su mu dali život i odgajali ga u kršćanskom duhu, zatim po njegovoj župi, ali i Neokatekumenskom putu. Naglasio je da je kroz sve to doživio osobni susret s Isusom Kristom.

Nakon toga je don Šime je govorio o susretu s Raspetim, tj. s Isusom Kristom, te da taj susret čovjeka mora promijeniti, a kao primjer naveo je sv. Pavla. Potaknuo je mladomisnika da iz iskustva tog susreta drugima naviješta Radosnu vijest. Kazao je da Isus šalje svoje učenike „kao janjce među vukove“, te da je Isus to posvjedočio i potaknuo i svojim primjerom kada je došao na ovaj svijet.

Na kraju slavlja župnik don Željko se obratio mladomisniku podsjetivši ga da je oltar na kojem je upravo služio mladu misu bio i oltar uz kojeg je stajao kao ministrant, izrazivši želju da još koji ministrant pođe don Franovim stopama. Vjernike je upoznao s činjenicom da je posljednji mladomisnik iz ove župe bio don Kristo Krile (rođen 1825. god.) prije 160 godina, a prije njega don Miho Suhor (rođen 1810. godine), kazavši da je uvjeren da se don Kristo i don Miho raduju i slave zajedno s don Franom kojem šalju svoj nebeski blagoslov. Župnik je čestitao don Franu, njegovim roditeljima, bakama, sestri i bratu na tom povijesnom događaju Župe sv. Mihajla.

 

Don Frano Čivljak je rođen 30. ožujka 1985. godine u Dubrovniku, kao prvo dijete roditelja Ambroza i Dubravke r. Antić, kršten je u Župi sv. Mihajla u Dubrovniku 28. travnja 1985. godine gdje je primio i prvu pričest 9. svibnja 1994. godine, a sakrament potvrde u Župi Velike Gospe u Dubrovniku 2. travnja 2000. godine. Osnovnu i srednju školu je završio u Dubrovniku, a Filozofsko-teološki studij u Skadru u Albaniji. Đakonsko ređenje je primio 8. prosinca 2012. godine u katedrali sv. Nikole u Lezhi (Albanija), a svećeničko ređenje na istom mjestu 29. lipnja ove godine.

Šime Zupčić
   

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676