Dekreti resizeDubrovački biskup mons. Mate Uzinić u četvrtak, 1. kolovoza uručio je u Biskupskom ordinarijatu u Dubrovniku prve dekrete dvojici mladomisnika Dubrovačke biskupije.

Don Alen Keri imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Mihajla – Lapad u Dubrovniku, a don David Marjanović imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Petra – Boninovo u Dubrovniku.Službe su primili u nazočnosti župnika don Željka Kovačevića i don Ivice Pervana kojima ih biskup Uzinić, kako je istaknuo u obraćanju, ne povjerava samo kao pomoć na župama nego i da vode brigu o njihovom ljudskom, kršćanskom i svećeničkom razvoju. Mladomisnicima je poželio da se razviju u svećenika po mjeri Isusa Krista.

Biskup Uzinić je ovih mjeseci također potpisao i druge dekrete uslijed kojih dolazi do nekih promjena u biskupiji i na župama.

Mons. Ivan Šimić razriješen je službe kancelara Dubrovačke biskupije i službe upravitelja Župe sv. Vida, Trsteno i imenovan ravnateljem Arhiva Dubrovačke biskupije.

Novim kancelarom Dubrovačke biskupije imenovan je don Ivica Pervan.

Don Vojislav Vlašić razriješen je službe župnika Župe sv. Vlaha, Ston, župnika Župe sv. Antuna opata, Mali Ston, upravitelja Župe sv. Ivana Krstitelja, Ponikve i dekana Stonskog dekanata i imenovan se upraviteljem Župe sv. Vida, Trsteno.

Dr. don Martin Palić razriješen je službe župnika u Župi sv. Marija Magdalene, Putnikovići i župnog upravitelja u Župi sv. Ivana Krstitelja u Ponikvama.

Mons. dr. Pero Pranjić imenovan je upraviteljem Župe sv. Ivana Krstitelja, Ponikve.

Don Mario Karatović imenovan je upraviteljem Župe sv. Marije Magdalene, Putnikovići.

Don Miljenko Babaić razriješen je službe župnika Župe sv. Marije Magdalene, Mandaljena i imenovan je župnikom Župe sv. Vlaha, Ston i upraviteljem Župe sv. Antuna opata, Mali Ston.

Don Vilim Petrović razriješen je službe župnika Župe sv. Vlaha, Babino Polje i upravitelja Župa sv. Antuna, Maranovići i Gospe Velike, Goveđari i imenovan župnikom Župe sv. Marije Magdalena, Mandaljena.

Don Mato Puljić razriješen je službe župnika Župe sv. Roka, Ošlje i Male Gospe, Topolo i imenovan župnikom Župe sv. Vlaha, Babino Polje i upraviteljem Župa sv. Antuna, Maranovići i Gospe Velike, Goveđari.

Fra Stipan Šarić imenovan je upraviteljem Župa sv. Roka, Ošlje i Male Gospe, Topolo.

Don Mato Aračić razriješen je službe upravitelja Župe Gospe od Sniga, Pupnat te se vraća u Vrhbosansku nadbiskupiju.

Don Vlado Markić razriješen je službe upravitelja Župe sv. Nikole, Račišće.

Fra Vlatko Soldo imenovan je upraviteljem župa Gospe od Sniga, Pupnat i sv. Nikole, Račišće.

Don Aleksandar Kovačević razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Mihajla, Lapad.

Vojni ordinarijat Republike Hrvatske ustanovio je policijsku kapelaniju „Sveti Vlaho“ u Dubrovniku.

Angelina Tadić