• 1
 • 2
 • 3

Milanski ediktVjernici župe sv. Mihajla iz Lapada iz Dubrovnika hodočastili su u Niš u Srbiji na proslavu 1700 godina od Milanskog edikta koja je održana 20. i 21. rujna.
Hodočasnici su, predvođeni župnikom župe sv. Mihala don Željkom Kovačevićem, krenuli iz Dubrovnika u četvrtak 19. rujna u ranim jutarnjim satima, te nakon cjelodnevne vožnje kroz Bosnu navečer stigli u Beograd gdje su ih dočekali beogradski nadbiskup mons.
Stanislav Hočevar i bivši župni vikar župe sv. Mihajla i svećenik Beogradske nadbiskupije don Aleksandar Kovačević. Nadbiskup Hočevar je proveo hodočasnike kroz zgradu nadbiskupije i kapelicu. Nakon toga hodočasnici su posjetili beogradsku katedralu, te u kripti slavili euharistiju koju je predvodio don Željko.
U petak su mladi hodočasnici s don Aleksandrom otišli u Aleksinac na susret mladih, a ostatak hodočasnika je išao na Frušku goru u manastir Krušedol gdje su ih monasi ugostili i pokazali im manastir. Na susretu mladih bilo je okupljeno mladih odasvud, a susret i kateheze su animirali mladi iz Sarajeva iz Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih Ivan Pavao II. Hodočasnici iz Dubrovnika su se sastali u Nišu i išli zajedno na svečanu Večernju Uzvišenja svetoga Križa koju je predvodio kardinal Angelo Scola, a iza Večernje je slijedilo bdijenje mladih.
U subotu 21. rujna ujutro je održan križni put ulicama Niša, a poslije toga svečano središnje euharistijsko slavlje na stadionu Čair. Danijel Holeš i Tea Kuzek, iz župe sv. Mihajla sudjelovali su u prinosu darova, te su prinijeli maslinovo ulje i vino kao predstavnici mladih iz Dubrovnika. Jedan od zaziva molitve vjernike je također bio na hrvatskome jezika i čitala ga je Ljube Obšivač iz župe sv. Mihajla.
Tea Kuzek


Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676