• 1
 • 2
 • 3

katekumeniPetero odraslih katekumena primilo je u utorak, 24. rujna u župnoj crkvi sv. Mihajla u Lapadu sakramente kršćanske inicijacije i tako su u odrasloj dobi postali članovi Katoličke Crkve. S njima je i četvero odraslih pripravnika za krizmu primilo taj sakrament, a sve sakramente pripravnicima je podijelio dubrovački biskup mons. Mate Uzinić tijekom svečanog euharistijskog slavlja na kojem su sudjelovali njihovi kumovi, rodbina i prijatelji.


Govoreći o pripravi katekumena i krizmanika za primanje sakramenata biskup Uzinić je u propovijedi to usporedio s izgradnjom hrama koji je u njima, kako kaže sv. Pavao: „Hramovi ste Duha Svetoga.“ A da bi postali hramovi Duha Svetoga, hramovi u kojima prebiva Bog moraju biti izgrađeni. „Svatko od nas je hram Božji, u svakom od nas, po sakramentu krštenja, potvrde, prebiva Bog, a u prostoru i vremenu u kojem živimo treba biti vidljiv Bog,“ rekao je biskup. Objasnivši da je Crkva Isusova obitelj, a svi njezini članovi ujedno i članovi Isusove obitelji biskup Uzinić je nove članove Crkve pozvao da nakon primanja sakramenata nastave biti članovi Isusovog doma i njegove obitelji, da iz dana u dan nastoje biti slični Isusu Kristu slušajući Božju riječ i vršeći je. Ulazak u Kristovu obitelj po sakramentu krštenja veliki je događaj za katekumene koji su kroz pripravu postali spremni za taj iskorak. „Zato ovaj vaš korak pozdravljam, zato vas u ime Crkve radosno primam, i zato zahvaljujem svima koji su vas do ovog trenutka pratili,“ poručio im je dubrovački biskup te poželio njima i zajednicama iz kojih dolaze blagoslovljen nastavak života kao hramova Božjih u zajedništvu Crkve, Isusove obitelji.

Već devetu godinu u župi sv. Mihajla župnik don Željko Kovačević pripravlja odrasle osobe iz župa Gradskog dekanata na primanje sakramenata koje nisu primili, te je na misi izrazio posebnu radost koja se uvijek osjeća uz takve događaje i preporučio novim članovima Katoličke Crkve i krizmanicima da nastave aktivno živjeti svoju vjeru.


Angelina Tadić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676