• 1
 • 2
 • 3

logo poliBlagdan sv. Mihajla svečano je proslavljen u Župi sv. Mihajla u Dubrovniku u nedjelju 29. rujna euharistijskim slavljem na kojem su uz ostale vjernike sudjelovali i pripadnici MUP-a čiji je sv.Mihajlo zaštitnik. Euharistijsko slavlje je predvodio dr. don Darko Tomašević, profesor Svetog pisma na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu
Propovjednik je kazao da svetost anđela proizlazi iz činjenice da oni borave pred Božjim licem,

te da smo i mi kao vjernici pozvani na svetost koja proizlazi iz želje „biti u Božjoj blizini“.Upitao se „Što zapravo anđeli 'rade'?“, te dao trostruki odgovor. Prvo, oni služe Bogu, Stvoritelju neba i zemlje, te je to i zadaća svakog vjernika: služiti Bogu, a ne različitim idolima. Drugo, oni govore o Bogu, te je pojasnio etimološko značenje riječi „anđeo“, iz čega doznajemo da su anđeli oni koji naviještaju Boga i prenose njegovu Riječ, te se upitao koliko je Bog tema naših razgovora, kazavši: „Ako Bog bude tema naših razgovora, bit će i 'tema' naših života“. Treće, anđeli štuju Božje ime uvijek, što vjernike potiče da čine isto: Bogu upućuju svoje molitve. Nažalost, ustvrdio je propovjednik, vrlo rijetko molimo, a i kada molimo tada molimo za sebe, a na primjeru molitve Oče naš pokazao je da je molitva istinska molitva tek kada je za druge, budući ne molimo „Oče moj“, nego „Oče naš“, ne „kruh moj svagdanji“ nego „kruh naš svagdanji“, ne „otpusti meni“, nego „otpusti nama“ itd. Zaključio je definiranjem molitve koja nije traženje da Bog nešto učini, nego vjernički stav spremnosti da mi nešto učinimo za Boga i bližnje.
Na kraju mise župnik don Željko Kovačević zahvalio je svima na sudjelovanju, a napose pripadnicima MUP-a, kao i predvoditelju trodnevnice i misnih slavlja na sam blagdan dr. Tomaševiću. Također, na kraju je blagoslovljen barjak Udruge branitelja PU Dubrovnik '91. Nakon mise vjernici su posjetili izložbu fotografija u krstionici nove crkve u kojoj je tekstovima i fotografijama dokumentirano sudjelovanje pripadnike PU Dubrovnik u obrani Hrvatske od agresore u Domovinskom ratu.

Šime Zupčić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676