• 1
 • 2
 • 3

animatori nSusret roditelja animatora Dubrovačke biskupije i biskupa mons. Mate Uzinića, kao i ostalih uključenih u rad s mladima, napose župnika, održan je u nedjelju 24. studenog u dvorani Ivana Pavla II. u Dubrovniku. Sastanku su prisustvovali animatori i roditelji iz naše župe, kao i župnik don Željko Kovačević.Na početku molitvu je predvodio pročelnik Vijeća za mlade don Marin Lučić. Pozdravio je sve roditelje i župnike na čelu s biskupom. Upoznao je okupljene roditelje s podatkom da Dubrovačka biskupija ima 90 animatora, te ukratko predstavio njihovu formaciju.

Naglasio je da se Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) bez animatora ne bi mogao organizirati, te da su danas animatori „kompaktna zajednica koja u biskupiji radi čudesa“


Ana Marčinko, tajnica Organizacijskog odbora SHKM-a, naglasila je roditeljima da „ljudi koji su zaslužili dolazak tako velikog događaja, koji će njega organizirati i iznijeti, koji će biti ponos svima nama su vaša djeca!“ Zahvalila je roditeljima što su darovali to „blago“, te kao tajnica Organizacijskog odbora naglasila da taj odbor može stvarati planove i ideje, zamišljati programe, no „oni koji to na terenu ostvaruju vaša su djeca“.

Nikolina Budimir, zadužena za animatore, zahvalila je svim roditeljima.

Don Hrvoje Katušić, potpredsjednik Organizacijskog odbora SHKM-a, upoznao je roditelje s činjenicom da je SHKM zapravo „projekt ne desetljeća, nego i šire“, te im ukazao da njihova djeca aktivno sudjeluju u tome. Kazao je da su to mladi koji preuzimaju obveze, koji se daju do kraja, koji su spremni potruditi se za druge. Naglasio je važnost stvaranja grupe mladih ljudi koji se vežu oko istih ciljeva, oko pozitivnih stvari, te nastavio: „Ono što mi želimo je da što više mladih budu iskreno sretni, to je naš jedini interes. Vjerujemo da im ovakva druženja pomažu u tome, vjerujem da ste se vi u obiteljima mogli osvjedočiti u tome, a župnici i biskupija već jesu!“ Također, naglasio je roditeljima da im on i svi organizatori u svakom trenutku stoje na raspolaganju, te napose da ukoliko bi animatori zbog angažiranosti imali bilo kakvih poteškoća, da im se jave, te su dobili potrebne kontakte.

Na kraju roditeljima se obratio i biskup Uzinić. I on je zahvalio roditeljima na angažiranosti njihove djece, te izrazio nadu da su ta djeca unijela u obitelji puno toga pozitivnog. Kazao je da ne želi da se SHKM „samo dogodi, da mi primimo naše goste i da to prođe, nego ono pozitivno što ćemo iskusiti, osobito u ovoj pripremi, našem druženju s vašom djecom, da će ostati nešto po čemu će se vaša djeca obogatiti, pa i vi, da će iz toga vaša djeca graditi budućnost.“ Izrazio je uvjerenje da će ovaj projekt uroditi bogatim plodovima iz kojih će živjeti ova naša mjesna Crkva, te da će zahvaljujući animatorima budućnost biti bolja nego li je sadašnjost ili prošlost.

Animatori su na zanimljiv način u zabavnom programu prikazali što su sve zajednički radili, i koje su projekte ostvarili.

Nakon programa uslijedilo je zajedničko druženje, a potom i euharistijsko slavlje u dubrovačkoj katedrali koje je predvodio biskup Uzinić i čime je zatvorena Godina vjere u Dubrovačkoj biskupiji.

Šime ZupčićPretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676