• 1
 • 2
 • 3

kateheze r naslovnaDruga u nizu kateheza za roditelje krizmanika druge godine koju je vodila Kristina Rožić, voditeljica Obiteljskog savjetovališta Dubrovačke biskupije, održana je u nedjelju, 26. siječnja, poslije večernje mise na župi sv. Mihajla. Tema susreta bila je komunikacija, a osobito komunikacija s Bogom. Nastavljajući se na prethodnu katehezu o zajedništvu, odgovore koje su roditelji ponudili na prošlom susretu i propovijed župnog vikara don Aleksandra Kovačevića o razlozima odlaska na misu, Rožić je kroz priču o odgađanju ukazala da mudar čovjek razlikuje bitno od nebitnog i da je upravo ta mudrost jedan od darova Duha Svetoga.

Osvrnula se na žaljenje mnogih od roditelja koji bi htjeli više vremena provoditi kvalitetno sa svojom obitelji i objasnila da smo svi kao djeca Božja pozvani na ljubav, na suobličavanje i jedinstvo, zajedništvo s dragim Bogom. Nema zajedništva ni dobrog odnosa bez sabranosti i svjesnog htijenja raditi na odnosu, a to je posebno istaknuto kroz govor o simbolici križa, naglašeno je u katehezi. U daljnjem tijeku, roditelji su iznjeli neke od prepreka do Boga. Nadovezujući se na don Aleksandrovu propovijed o mudrom korištenju vremena i odvajanju barem 1% vremena dnevno za Boga, nešto manje od 15 minuta, Rožić je spomenula neke jednostavnije puteve komuniciranja s Bogom: svakodnevno čitanje i razmatranje biblijskih tekstova, poglavito Novog zavjeta i Psalama, razne oblike molitve, razmatranje krunice i Križnog puta, ali i molitvu djelima, ispovijed, euharistiju i post, ne samo od hrane, već više post od psovke, ružnih misli, nemara, ljutnje itd. U zaključku, kroz priču „Tri dara za Malog Isusa“, roditelji su preispitujući sve sfere svog života predali Gospodinu sve nedostatno, lažno i teško. Bog je ljubav i da bismo ostali u toj ljubavi, potrebno je obrađivati svoje misli i dušu, istaknuto je. Polagano, misleći doista svaku riječ, svima je preporučeno da svakodnevno sabrano izmole Vjerovanje i Očenaš. Don Aleksandar je susret završio molitvom i blagoslovom. Kateheze će se nastaviti održavati svake druge nedjelje poslije večernje mise.

Tea Kuzek



Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676