• 1
 • 2
 • 3

sv.j nTRODNEVNICA
U nedjelju ujutro je bio prvi dan trodnevnice povodom blagdana Svetog Josipa. Misu je predvodio don Mirko Maslać koji je u svojoj propovijedi istaknuo izgled Lapada i Babina kuka prije 50 godina. Dotakao se i evanđelja o Isusovu Preobraženju na visokoj gori i sjenicama. Sjenice je usporedio sa svetohraništem i rekao kako nije potrebno raskošno, bogato, malo niti siromašno nego mu treba mjesto u našim srcima .
U ponedjeljak popodne je bio drugi dan trodnevnice. Misu je predvodio don  Željko Kovačević koji je u propovijedi  istaknuo ulogu Svetog Josipa u nazaretskoj obitelji i u današnjoj crkvi.

U utorak popodne je bio treći dan trodnevnice. Misu je predvodio don Bernard Pleše. U svojoj propovijedi ispričao anegdotu ateiste koji je tražio da mu se objasne vjerske istine. U razgovoru sa svećenikom, ateist je povjerovao u vjerske istine. Don Bernard je usporedio Svetog Josipa sa ateistom  jer je sv. Josip također bio u neizvjesnosti sve dok se nije rodio Isus te povjerovao što mu je anđeo navijestio.

BLAGDAN SVETOG JOSIPA
Cijelo jutro su u samostan pristizali hodočasnici koji su tražili zagovor Svetog Josipa, a oko podneva stigao nam je 6.e razred Osnovne škole Lapad pod duhovnim vodstvom časne Veselke.
Krunica i pobožnost Svetom Josipu su počele u 17 sati. Za vrijeme pobožnosti su ispovijedali don Mirko Maslać i don Toma Lučić. Crkva je bila popunjena  već prije pobožnosti. Misa je počela u 17:30 sati sa svečanom ulaznom procesijom. Don Mirko je kao domaćin pozdravio okupljene i rekao da pozdravlja dva domaćina. Dragoga Boga, koji je dozvolio da već 40 godina slavimo festu u ovom samostanu i Svetog Josipa koji kao pravi domaćin svake godine poziva na svoju festu sve više vjernika. Pozdravio je i don Tomu Lučića predvoditelja svečanog misnog slavlja  i don  Željka Kovačevića župnika.
Don Toma je u svojoj propovijedi posvijestio da sv. Josipa često oslikavamo kao starca što u stvari nije istina. Prisjetio se i kako se festa Svetog Josipa slavila prije 35 godina za vrijeme fra Jerka Bakotina. Tradicionalno poslije popričesne molitve je  uslijedila  procesija sa svečevim kipom oko samostana. Završna molitva je održana je u crkvi. Misna nakana je bila za istaknutog franjevca Urbana Ivana Taliju čiji se kalež čuva u crkvi i  koristi samo za festu Svetog Josipa. Na misi je prisustvovalo oko 400  vjernika.

Tekst: Niko Kralj
 Fotografije : Niko Kralj
                      Ana Stančić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676