Caritas Dubrovačke biskupije uplatit će po 25 tisuća kuna Caritasu Đakovačko-osječke nadbiskupije i Požeške biskupije, kao i Caritasu Vrhbosanske nadbiskupije i Banjalučke biskupije te 30 tisuća kuna Caritasu Beogradske nadbiskupije, priopćio je novinarima u ponedjeljak, 19. svibnja u Platu ravnatelj Caritasa Dubrovačke biskupije mr. don Robert Ćibarić.

S obzirom na brojne upite građana o tome hoće li Caritas Dubrovačke biskupije, uz novčanu pomoć koju tijekom dvije nedjelje skuplja po župama, organizirati i prikupljanje hrane i odjeće za stradalnike od poplava iz Caritasa obavještavaju:
Caritas Dubrovačke biskupije u organizaciji sa facebook grupom "Dubrovnik za obitelji pogođene poplavama", Gradom Dubrovnikom i županijom Dubrovačko - neretvanskom organizira prikupljanje materijalne pomoći za nastradale u poplavama u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

VRIJEME I MJESTA PRIKUPLJANJA HUMANITARNE POMOĆI

Mjesto prikupljanja će biti u Gospinu Polju u utorak, 20. i srijedu, 21. svibnja u vremenu od 9 do 20 sati. Pored Gospina Polja organizirana su i slijedeća sabirna mjesta: župa sv. Marije Magdalene u Mandaljeni u Župi Dubrovačkoj, Dom kulture Gruda u Konavlima, župa sv. Vlaha u Janjini na Pelješcu, u prostorijama JVP Mljet u Babinom Polju i Goveđarima.

MOŽETE KUPITI I OSTAVITI ARTIKLE I U TRGOVAČKIM LANICIMA

Caritas je u suradnji s trgovačkim lancima Pemo, Tommy i Konzum dogovorio da u njihovim prodavaonicama budu košare u koje će kupci moći za potrebite ostaviti hranu i higijenske potrepštine. To se može učiniti u obje prodavaonice Tommija, u Konzumovim prodavaonicama u Lapadu (semafori), marini, Kuparima, Ilijinoj glavici i na Pločama, te u Pemo Centru i u njegovim prodavaonicama u Solitudu, Močićima, Grudi i Čilipima.

ŠTO DONIJETI?

U razgovoru s Caritasima u poplavljenim područjima dubrovački Caritas se raspitao o konkretnim stvarima koje su ljudima koji su pogođeni poplavama najpotrebnije. Među njima su: analgetici (kafetin, neofen, andol i sl.), zavoji, gaze, inzulinske trake, antiseptici - gelovi, maramice, pelene - za djecu i odrasle, higijenski ulošci za žene, dezifenkcijska sredstva (domestos, sanitar i sl.), deterdženti za pranje posuđa, paste i četkice za zube, deke – pokrivači, madraci - za ljude koji su smješteni po dvoranama, vreće za spavanje, voda u bocama, gotova hrana - konzerve i slično.

Iz Slavonije su dodatno zamolili da im se pošalju alati, kariole, lopate, gume, gumene čizme.