pr.sv.mihajlo nŽupa sv. Mihajla na Lapadu u Dubrovniku svečano je proslavila Festu svog nebeskog zaštitnika u ponedjeljak 29. rujna. Večernje koncelebrirano slavlje predvodio je don Marin Marić, vicekancelar Vrhbosanskog Nadbiskupskog Ordinarijata u Sarajevu, u koncelebraciji sa župnikom don Željkom Kovačevićem, dekanom Gradskog dekanata don Ivicom Pervanom, župnik vikarom don Alenom Kerijem, novim pastoralnim suradnikom na župi don Miroslavom Karatovićem, te ostalim svećenicima koji djeluju na području Gradskog dekanata.

Don Marin je na samom početku kazao da samo ime sv. Mihajla, a koje znači „Tko je kao Bog“, toliko govori da je propovijed gotovo pa nepotrebna. Kazao je da je Mihajlo bio „borac, molitelj i pratitelj“, istaknuvši da je to ono što je suvremenom čovjeku potrebno. Naglasio je da „đavao ulazi u obitelj poput tihog lahora, dok mi sjedimo i šutimo“. Pozvao je djedove i bake, majke i očeve, da vrate vjeru u obitelji, upitavši se kako će djeca znati išta o anđelima, ako ih se ne pouči. Kazao je da bez poduke „facebook i twitter postaju njihovi anđeli“. Pozvao je obitelji da djeci budu „borci, molitelji i pratitelji kako bi napredovali u vjeri, nadi i ljubavi“.

Na kraju župnik Kovačević se zahvalio svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji, te onima koji su došli na proslavu, posebno župljanima Župe sv. Petra s Boninova koji zajedno sa svojim župnikom već tradicionalno hodočaste na blagdan sv. Mihajla, kao što i župljani hodočaste na Boninovo na blagdan sv. Petra.