• 1
 • 2
 • 3

posveta nTrodnevna priprema uoči proslave blagdana sv. Mihajla započela je u istoimenoj župi u Dubrovniku u subotu 26. rujna. Misno slavlje predvodio je umirovljeni svećenik Dubrovačke biskupije don Vojislav Vlašić koji je na ovoj župi proveo velik dio svoje svećeničke službe, u dva navrata ukupno čak 18 godina.


U propovijedi don Vojislav je podsjetio na posvetu nove crkve 1999. godine, upravo na ovaj datum prvog dana trodnevnice uoči blagdana sv. Mihajla. Također, istaknuo je da suvremeni čovjek, kao što je to čovjek činio i prije, želi postat Bog, preuzeti njegovo mjesto. No, upravo u tom pokušaju preuzimanja Božje uloge, čovjek na neki način umire, kazao je propovjednik, te nastavio: „Danas je nastao otuđeni čovjek. Otuđeni čovjek klanja se djelu svojih ruku, zarobljenik je ekonomskih i političkih prilika koje je sam stvorio. Čovjek, čiji se život vrti oko proizvodnje, prodaje i potrošnje, također se pritvara u materijalno blago.“ Na kraju je zaključio da kao što policajci, čiji je sv. Mihajlo zaštitnik, bdiju nad izvršenjem zakona, tako i Mihajlo bdije nad izvršavanjem Božjeg zakona i i brani Božji narod od đavolskog zla.
Župnik mr. don Robert Ćibarić zahvalio je predvoditelju slavlja, a pozdravio je i policijskog kapelana don Ivana Borića. Župljanima je predstavio novu petu postaju križnog puta, koju je u mozaiku izradio akademski umjetnik Luka Petrač. Naglasio je da je riječ o figurativno jasnom i tehnički savršeno izvedenom mozaiku. Vjernici imaju mogućnost vidjeti ovu jednu postaju, a ukoliko se vjernici slože, nastavit će se s izradom ostalih postaja, kazao je župnik.
Priprava se nastavlja i kroz iduća dva dana u 17.30 pobožnošću sv. Mihajlu i mogućnošću za ispovijed, te misnim slavljem u 18 sati. Drugog dana trodnevnice, u nedjelju 27. travnja nakon mise kvartet Sorkočević će održati koncert. Na sam blagdan, u utorak 29. rujna jutarnja misa u 8 sati slavit će se u staroj župnoj crkvi, na misi u 10 sati u novoj crkvi će sudjelovati pripadnici MUP-a, a svečana koncelebrirana misa će biti u 18 sati. Euharistijska slavlja na blagdan predvodi don Ljubomir Galov, župnik Nerežića s Braća.
Šime Zupčić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676