• 1
 • 2
 • 3

ZA DJECU IZ DOMA POLICE OSIGURANJA, ZA STARIJE MEDICINSKI KREVETI
Ususret Godini milosrđa u župi sv. Mihajla u Lapadu
Ususret izvanrednoj Godini Božjeg milosrđa koju će papa Franjo otvoriti 8. prosinca, dva dana ranije u župi sv. Mihajla u Lapadu, na blagdan najdražeg dječjeg sveca sv. Nikole, 6. prosinca bit će učinjena konkretna djela milosrđa prema bližnjima, kako bi se njima pomoglo, a svima drugima skrenula pozornost na Božju dobrotu i milosrđe prema svim ljudima. Prema geslu Svete godine milosrđa: „Milosrdni poput Oca!"


Tako će na misi u 11.30 sati u župnoj crkvi četvero djece, štićenika Doma za djecu i mlađe punoljetne osobe „Maslina“, dobiti police osiguranja u iznosu od 24. 000,00 €, da bi, onda kada po sili zakona budu morali napustiti dom, raspolagali s bar nekim novčanim sredstvima na počeku samostalnog života.
Caritas župe sv. Mihajla također će uručiti donaciju Caritasu Dubrovačke biskupije u iznosu od 10.000 kn za nabavu dva medicinska kreveta za „Posudionicu medicinskih pomagala", koji se na revers posuđuju bolesnima.
Na misi će sudjelovati brojna lapadska djeca koja od rujna sudjeluju u župnoj karitativnoj akciji „1 kn nedjeljom za Caritas župe sv. Mihajla". Cilj je ove akcije senzibilizirati djecu već sada na solidarnost i pomaganje drugima! Novac prikupljen u toj akciji dio je ukupnih sredstava koja se odvajaju za police osiguranja za djecu i za medicinske krevete za starije.
„Pomaganje, milosrđe, djelotvorna ljubav prema drugima dio su svakodnevnog djelovanja i poslanja Crkve. Ljudi potrebni pomoći se svakodnevno obraćaju za različite vrste pomoći bilo Caritasu, bilo župama, bilo samostanima bilo savjetovalištima. I službenici Crkve pomažu, kako i koliko mogu. Naša djeca i mladi se također odgajaju za te vrijednosti.
U prilog tomu govori i činjenica da su djeca Dječjeg doma Maslina iz Dubrovnika od 2011. godine sva osigurana policama životnog osiguranja vrijednim više od milijun kuna što svjedoči o zaista visokoj razini socijalne osviještenosti zajednice. Projekt osiguranja djece iz Domova provodi Zaklada Vaša pošta, u suradnji sa svim strukturama zajednice: od Grada Dubrovnika i Dubrovačko-neretvanske županije, većeg broja tvrtki, športaša i fizičkih osoba do Caritasa Dubrovačke biskupije. Tome se pridružuje sada i župa sv. Mihajla iz Lapada.
No nije nam želja hvaliti se ovim djelima, nego samo pokazati da se dobro ipak čini i da ljudi vole činiti dobro drugima te ih ohrabriti da tako nastave. Osobito u predstojećoj Godini milosrđa! ", poručuju iz lapadske župe.

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676