• 1
 • 2
 • 3

drinske muceniceU subotu 15. prosinca u župnoj crkvi sv. Mihajla u Dubrovniku svečanom misom zornicom proslavljen je blagdan Drinskih mučenica i 80. godišnjica dolaska sestara Kćeri Božje ljubavi na župu. Misu je predvodio fra Stanko Dodig, pročelnik Vijeća za ustanove posvećenog života u Dubrovačkoj biskupiji u koncelebraciji sa župnikom don Željkom Kovačevićem.

 


Župnik je na početku pozdravio okupljene vjernike, te se prisjetio Drinskih mučenica, redovnica Kćeri Božje ljubavi koje su 15. prosinca 1941. godine braneći svoju zavjetovanu čistoću i dostojanstvo ubijene od strane četnika i bačene u rijeku Drinu i naglasio: „Mi ih se ovdje u Lapadu trebamo na poseban način sjetiti i častiti ih jer su časne sestre iste Družbe Kćeri Božje ljubavi stigle u Lapad davne 1932. godine. Mijenjale su se redovnice i njihova
zaduženja; nekada ih je bilo više, sada ih imamo samo tri, ali povezanost s njima u našoj župi ostaje nepromijenjena. Mnogi su bezbroj puta svjedočili o ljubavi, požrtvovanju, pomoći oko djece, staraca, bolesnika. Uređenje crkve i zborno pjevanje također je njihova briga. Pa na današnji dan, kad na poseban način častimo Drinske mučenice čestitamo ovaj blagdan našim Kćerima Božje ljubavi i zahvaljujemo im na trudu i pažnji, a neka Drinske mučenice i nama i njima u ovoj Godini vjere pomognu i izmole milost da u ime vjere uvijek činimo dobra djela našim bližnjima Bogu na slavu!“ Fra Stanko Dodig je u propovijedi primijetio da je znakovito ime provincije sestara Kćeri Božje ljubavi, a ono je Provincija Božje providnosti, te je očito Bog po svojoj providnosti želio ovu redovničku zajednicu, te je po providnosti i danas čini aktivnom između ostalog i na području Dubrovačke biskupije. Naglasio je da su u svom djelovanju pune Božje ljubavi, te da je svojim životom svjedoče. Zatim se osvrnuo na Drinske mučenice koje su pokaze svoju hrabrost i odlučnost u nasljedovanju Isusa Krista, jer lako je ispovijedati vjeru kad je lijepo, no vjera se kuša u teškim situacijama. Propovjednik je na koncu naglasio da se mučitelja danas nitko ne sjeća niti im spominje imena, dok Drinske mučenice po našim molitvama i sjećanju i danas žive i živjet će, te su urezane u naša srca. Misu je animirao Mješoviti župni zbor pod ravnanjem s. Veselke Grebenar..

drinske drinske drinske drinske drinske drinske drinske drinske

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676