• 1
 • 2
 • 3

duhovna obnovaU subotu 15. prosinca u Župi sv. Mihajla na Lapadu održana je duhovna obnova za ovogodišnje pripravnike za primanje sakramenta potvrde i njihove roditelje koju je predvodio župni vikar don Aleksandar Kovačević u suradnji sa župnikom don Željkom Kovačevićem.


Na početku je održano pokorničko bogoslužje i prilika za svetu ispovijed, a tijekom kojih je bilo i klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. U klanjanju su aktivno sudjelovali mladi čitanjem meditativnih tekstova, a animirao ga je Župni zbor mladih. Nakon toga uslijedilo je euharistijsko slavlje. U propovijedi don Aleksandar je naglasio da mladi moraju dopustiti da ih Božja riječ svakoga dana iznova oblikuje, a to je riječ koja ih čini prijateljima Gospodina Isusa. Potaknuo je okupljene mlade da budu „misionari među svojim vršnjacima“. Na kraju je zaključio: „Dragi mladi! U ovom predbožićnom vremenu Došašća, pozvao bih vas na razmišljanje o riječima toliko puta izgovorenim: 'mladi su budućnost svijeta i Crkve!' Koje je njihovo pravo značenje? Vi trebate biti znak boljega svijeta koji se preko vas ima očitovati. Pitate te se: Je li to moguće? Da, moguće je ako se otvorite Kristu, kao živi udovi Crkve, koji vas traži, zove i na vas računa; koji je u vas zaljubljen. On nije
Onaj koji ima ljubavi, već je On Ljubav – Jedinorođeni Sin Božji - Krist Gospodin - čijem se Njegovu prvom dolasku, tj. utjelovljenju svake godine posebno radujemo a Njegov slavni dolazak iščekujemo. Samo s Njim možete graditi novi Kristov mentalitet, mentalitet 21. stoljeća. Samo njegov mentalitet je dostojan čovjeka bilo kojega vremena i stoljeća, jer je zbog čovjeka Bog u Kristu čovjekom postao i
jedini On zna što je u čovjeku, što čovjek može i na što je pozvan. On jedini zna i put kako do potpuno ostvarenog čovjeka, do punine života jer je On jedina čovjekova Istina. Zato, dragi mladi, uzmite stvar u svoje ruke i ne dajte se porobljivačima ovoga svijeta i zločincima čovjeka i čovječanstva koji ponajviše preko vašega obnaženoga tijela, predstavljajući vam smisao života samo kroz igru, zabavu i tulumarenje, žele vašu dušu uzeti, zarobiti, uništiti. Dajte vi, s Kristom zajedno, ritam svom životu i životu u budućnosti. Svoj radikalizam, po kojemu ste prepoznatljivi, ispunite Kristom i evanđeoskim vrijednostima i ne bojte se budućnosti. Zašto se ne trebate tada bojati? Zato što ćete znati zašto i za
koga živite. Vaš život će tada imati smisao a vi ćete svoju sadašnjost i budućnost graditi na čvrstoj stijeni od koje će se vihori ovoga svijeta samo odbijati. Mnogi vas molitvama i žrtvama prate. Sve vas blagoslivljam u ove svete adventske dane u kojima se želimo duhovno pripraviti na slavlje Božića i za vas molim.“ Zatim se obratio i roditeljima, te ih potaknuo da mladima budu primjer i pravi svjedoci vjere.
Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676