• 1
 • 2
 • 3

kmnlKatolička malonogometna liga (KMNL) u Dubrovačkoj biskupiji započela je u petak 1. ožujka u Župi sv. Mihajla u Dubrovniku euharistijskim slavljem i izvlačenjem parova prvog kola. Zbog velikog interesa mladih, ove godine iz naše župe sudjeluju čak dvije ekipe.  
Na početku okupljene je pozdravio Krešimir Marković, povjerenik za KMNL u Dubrovačkoj biskupiji.

 

Euharistijsko slavlje predvodio je pročelnik Vijeća za mlade don Marin Lučić u koncelebraciji s don Aleksandrom Kovačevićem, našim župnim vikarom.Don Marin je u propovijedi kazao da ga raduje što KMNL započinje misom. Osvrćući se na biblijski odlomak u kojem su braća prodala Josipa, naglasio je da i u nogometu postoje „šporke“ igre, ali da oni koji igraju KMNL moraju biti drugačiji, te je nadodao: „Mi ne prodajemo svoju braću!“. Upitao se: „Primjećujem li braću pored sebe? Gospodin nas ljubi, kao što je otac ljubio Josipa. Svakoga od vas Gospodin na poseban način ljubi. Svatko neka donese plod po svojim talentima. Gospodin vas traži i u nogometu. Razmislite o svojim talentima i o plodovima. U nogometu je važan odnos prema braći. Važno je i zajedništvo, jer bez zajedništva nema gola. To je slika Crkve!“ Govoreći o evanđelju u kojem se govori o vinogradarima, kazao je: „I mi smo dobili život na dar. Igra je znak da se radujemo tom daru. Pozvani smo donijeti urod. No, da nam se dar ne bi uzeo, pozvani smo propitkivati se. Moramo pitati da li zahvaljujemo na svom životu i daru.“ Nakon mise održano je izvlačenje parova. Povjerenik za KMNL Marković podsjetio je svih osam prijavljenih momčadi na pravila, napose specifična pravila KMNL-a, te ih potaknuo da svatko od njih da dio sebe kako bi liga bila što bolja. Naglasio je da je predznak lige „katolička“, te da se u skladu s tim igrači trebaju i ponašati. Izvučeni su sljedeći parovi prvog kola: Župa sv. Mihajla I. – Župa sv. Petra; Župa sv. Mihajla II. – Župa sv. Andrije; Župa sv. Križa – Župa sv. Marije Magdalene; Župa sv. Obitelji – Župa sv. Spasa. Prvo kolo se igra iduću subotu 9. ožujka u 8:30 sati. Završnica KMNL-a u Dubrovačkoj biskupiji bit će 4. svibnja u sklopu Biskupijskog susreta mladih.
Šime Zupčić

 kmnl kmnl kmnl kmnl  kmnl kmnlkmnlkmnl

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676