uskrs2013 00U subotu, 30. ožujka svečanom misom Uskrsnog bdijenja u 20.00 sati proslavljena je svetkovina Uskrsa. Misu je predvodio župnik don Željko Kovačević uz koncelebraciju don Aleksandra Kovačevića, župnog vikara, don Mirka Maslaća, bolničkog kapelana te don Franje Draguna, umirovljenog svećenika dubrovačke biskupije te velikih i malih ministranata.

Na početku liturgije Uskrsnog bdijenja u potrijemu nove crkve blagoslovljen je oganj te upaljena uskrsna svijeća koja je unesena u crkvu koja je bila u mraku. Od uskrsne svijeće tijekom tri poklika: "Svjetlo Kristovo!" postepeno su ministranti, apostoli te ostali vjernici na svojim svijećama upalili svoje svijeće. Nakon toga uslijedio je hvalospjev uskrsnoj svijeći, jedan od najljepših hvalospjeva u liturgiji katoličke crkve kojeg je otpjevao župni vikar te služba riječi s tri starozavjetna čitanja te dva novozavjetna čitanja, obnova krsnih obećanja i blagoslov krsne vode. Nakon toga euharistijsko slavlje nastavljeno je svojim redovitim tijekom. U svojoj propovijedi župnik don Željko istaknuo je kako se mi kao kršćani suočavamo sa smrću. Smrt nije kraj, smrt nema posljednju riječ. Nada ne umire posljednja nego nade nema za onog ko je prešao u vječnost - ostala je samo ljubav jer gledamo Boga lice u lice, u njegovoj blaženoj prisutnosti.

Na kraju svete mise blagoslovljena su jela koja su vjernici donijeli: sol, pinicu, jaja i td. te je župnik čestitao Uskrs svima nazočnima sljedećim riječima: „Svaka tuga svaka briga svaka bol ima kraj a korizma nas je podsjetila da samo križ donosi raj. Pa kao što iza noći dolazi svanuće iza križnog puta dolazi uskrsnuće. Uskrs je zato blagdan kojeg kruni nada melem na tijelo i dušu koja strada radost što postoje uhvatljivija, bliža ako brige i boli položiš ispod križa. Zato nek' molitva te otrgne od brižne svakodnevnice Bog želi vidjet' tvoje vedro lice a On će ti vjere i smirenja dati jer samo Njemu je znano koliko čije srce pati. Pa kad oglase se zvona i zaori Aleluja! Nek' i tvoje biće u uskrsnoj radosti buja zaboravi bar na tren probleme svoje i probleme svijeta da ti duša blagdanskim veseljem procvjeta. S ovim mislima bio vam sretan i blagoslovljen Uskrs!“