naslov trTrodnevnica za slavlje mlade mise don Frana Čivljaka započela je u četvrtak 4. srpnja u Župi sv. Mihajla u Dubrovniku misnim slavljem koje je predvodio don David Pahor, voditelj neokatekumenskih zajednica u Dubrovniku. Na početku vjernike i svećenike pozdravio je župnik don Željko Kovačević, izrazivši svoju radost zbog velikog događaja mlade mise u ovoj župi.

U propovijedi don David se osvrnuo posebno na starozavjetno čitanje o Abrahamu i njegovom odazivu na Božji poziv, povezavši to s pozivom u današnjici: „Abraham nije 'gluh' na poziv, nego Bogu odgovara: 'Evo me, tu sam!' Taj isti poziv je danas upućen svima nama. Netko može reći da je prije 20-30 godina odgovorio Gospodinu: 'Evo me, tu sam!' No, to nije dovoljno, Gospodin nas treba danas, treba nas da mu danas ogovorimo da smo spremni na njegovu volju, na ono što on stavlja pred nas na našem životnom putu.“ Na kraju je poželio mladomisniku don Franu da može svakodnevno iznova Gospodinu govoriti „Danas želim slijediti tebe, Gospodine!“

Nakon mise uslijedilo je euharistijsko klanjanje koje je predvodio župni vikar don Aleksandar Kovačević. Tijekom klanjanja molilo se nova duhovna zvanja, kao i za one koji su se već odazvali, napose za mladomisnika don Frana.

Misno slavlje i euharistijsko klanjanje su svojom pjesmom animirale neokatekumenske zajednice u Dubrovniku.

Trodnevnica se nastavlja i kroz iduća dva dana. U petak 5. srpnja, na blagdan Ruke sv. Vlaha, sveta misa je u 19 sati u crkvi sv. Vlaha na Gorici, a predvodi je mons. Toma Lučić, rektor zborne crkve sv. Vlaha. U subotu u 19 sati misu u župnoj crkvi predvodi i propovijeda don Aleksandar Kovačević, župni vikar. Nakon mise učenici Klasične gimnazije „Ruđer Bošković“ izvest će scenski prikaz života bl. Marije Propetog Isusa Petković.