• 1
 • 2
 • 3

mladomisnik nBlagdan sv. Ane svečano je proslavljen na Gorici sv. Vlaha u Dubrovniku u petak 26. srpnja. Euharistijsko slavlje pred kapelicom sv. Ane predvodio je don Frano Čivljak, mladomisnik iz Župe sv. Mihajla na čijem teritoriju se kapelica nalazi, a propovijedao je don Željko Kovačević, župnik, koji je na početku podsjetio okupljene vjernike u kakvom stanju je bila crkva 2004. godine, te ih kronološki „proveo“ kroz obnovu crkve sve do današnjeg dana.

Kazao je da je crkva ljepša zahvaljujući trudu svih vjernika, te da to pokazuje da postoji živa zajednica koja želi ne samo častiti svoje svece, nego i održavati mjesta za molitvu,ne iz neke puke tradicije, nego iz životnog uvjerenja da dotične osobe tj. sveci odsijevaju Božjom ljubavlju i da nam mogu biti pomoć u životu.Istovremeno, govoreći o potrebi obnavljanja, osvrnuo se i na prolaznost tih objekata, što ukazuje i na čovjekovu prolaznost. Da bi građevina odolijevala prolaznosti, potreban je dobar temelj, a isto je i s čovjekom, naglasio je don Žejko, kazavši da je temelj društva, kao i pojedinca, zapravo obitelj, kao uzor stavljajući obitelj sv. Joakima i Ane, obitelj iz koje je proizašla Isusova majka Marija. „Moramo se zapitati kakvi su naši korijeni na kojima gradimo budućnost. Ne samo građevine koje nas podsjećaju na pretke, nego se moramo upitati što govorimo vlastitim životom. Puno puta dolazimo u razdor između onoga što kažemo da vjerujemo i onoga što živimo. Možemo kazati da u ovo naše vrijeme, kada često znamo pokazivati brojkama koliko nas vjernika ima, a zapravo praksom odudaramo, najbolje se pokazuje što je jedno, a što drugo. Možda nikad kao danas nije ugrožena obitelj. Danas se želi iskriviti pojam obitelji!“, zaključio je župnik, potaknuvši vjernike da se svojim životom i svjedočanstvom odupru tom mentalitetu.

Šime Zupčić
 

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676