ndonhAnimatori Dubrovačke biskupije posjetili su u nedjelju 27. listopada najveću župu Dubrovačke biskupije, Župu sv. Mihajla u Dubrovniku, te predstavili mladima Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) koji će se održati u Dubrovniku 26. i 27. travnja iduće godine. Potpredsjednik Organizacijskog odbora SHKM-a don Hrvoje Katušić potaknuo je mlade da se uključe u organizaciju ovog velikog događaja za Dubrovačku biskupiju. Naglasio je da biti volonter znači jednostavno željeti pomoći. Ohrabrio je mlade da to ne znači imati menadžerske sposobnosti, već samo biti otvoren za pomoć u organizaciji, na koji god način.

Ana Marčinko, tajnica Odbora posvijestila je okupljenim mladima da će u Dubrovnik po broju doći „još jedan Dubrovnik mladih“ Posvjedočila je o svom prijašnjem iskustvu Dubrovnika kao grada kojeg mnogi veliki događaji zaobilaze upravo zbog poteškoća s organizacijom. No, nakon povratka u Dubrovnik nakon studija i kad je upoznala 105 animatora Dubrovačke biskupije koji kroz zabavan način žele učiniti nešto za Dubrovnik, vjeruje u uspjeh SHKM-a, jer upravo su oni zaslužni da ovako velik događaj dolazi u Dubrovnik.

Dvojica volontera Dubrovačke biskupije: dubrovački srednjoškolci Ivan Krmek i Božo Džamarija govorili su o svom iskustvu trenutka kada je u Sisku najavljeno da će idući susret mladih biti u Dubrovniku, te su opisali euforiju nastalu u tom trenutku. No, naglasili su da su nakon početne euforije shvatili kolika je to odgovornost, te su okupljenim mladima rekli da trebaju njihovu pomoć!

Animaciji je prethodilo euharistijsko slavlje za mlade koje je predvodio don Hrvoje, inače i bivši župni vikar Župe sv. Mihajla.