• 1
 • 2
 • 3

vjerski naslov    Ponedjeljak, 03. ožujka 2014

Drugi susret djelatnika Vjerskog kutka

 U Župi sv. Mihajla na Lapadu u petak 28. veljače održan je drugi susret djelatnica i suradnika "Vjerskog kutka" - programa za djecu od 5 do 8 godina u organizaciji Obiteljskog savjetovališta Dubrovačke biskupije. Susret je otpočeo zajedničkim euharistijskim slavljem te se nastavio u župnim prostorijama gdje je na početku druženja don Aleksandar Kovačević poželio svima dobrodošlicu.
Uz kratki osvrt na značaj odgajateljskog poziva u svjetlu nove evangelizacije, don Aleksandar je blagoslovio dosadašnje djelovanje "Vjerskog kutka", poželio daljnje razvijanje i napredak programa, ali i svakog od djelatnica i suradnika kao individua koji mogu i žele doprinositi pastoralu za djecu, te "otvorio" vrata za daljnje susrete i pomoć u djelovanju. Potom se Kristina Rožić, voditeljica Savjetovališta, kratko osvrnula na dosadašnje djelovanje progama, istaknuvši snagu zajedništva i zahvalivši se svima za doprinos kojim su zaživjeli "Vjerski kutak", u kojem je do sada uživalo 65 različite dječice, od kojih su neka i u kontinuitetu prisutna na radionicama. Nadalje je najavila kako od ožujka kreće pomalo i izrada priručnika i biltena ovog programa u koji će biti uključeni i stručni savjeti i svaka od radionica koja je i će biti odrađena u Savjetovalištu, te također, kako će se program od travnja ove godine pokušati proširiti i na neke župne zajednice. Potom je uslijedila radionica o učinkovitom upravljanju vremenom naslovljenu s >Vrijeme: sada i vječnost<, pod vodstvom mr. Vinka Rožića. Nakon uvodnih stihova Williama Blakea, i kratkog osvrta na razlikost između njutonovskog apsolutnog vremena i einsteinovskog prostor-vremenskog kontinuuma, predavač je, prigodno citatirajući Bibliju, Einsteina, Heideggera, Goethea, Aristotela i druge, pojasnio Coveyovu matricu za učinkovito upravljanje vremenom u odnosu na vremenski i smisaoni kontekst ljudskog života i vječnosti. Uz veselo raspoloženje koje je vladalo radionicom, se druženje se nastavilo u istom vedrom duhu uz čašćenje i razgovor.

 Kristina Rožić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676