r krizmanici nNa prvu nedjelju korizme, okupili su se roditelji krizmanika na župi sv. Mihajla u Lapadu. Kristina Rožić je progovorila roditeljima o Korizmi kao o jednom posebno milosnom vremenu u kojem smo možda naglašenije nego inače pozvani preispitivati svoj životni hod u svjetlu Ljubavi. Razlagajući kušnje iz Evanđelja kako bi približila roditeljima svakodnevicu koja redovito kuša upravo na ova tri načina: trenutačno se zasititi ili živjeti o Riječi Božjoj – Ljubavi, postaviti sebe za mjeru svih stvari i suca ili voljeti i raditi na sebi, pokloniti se bilo čemu prolaznom pa i svojim strahovima ili živjeti prvu Božju zapovijed i uvijek djelovati iz Ljubavi, s vjerom i za Ljubav,
istaknula je kako se kvaliteta našeg života svodi upravo na jedno pitanje: jesam li dovoljno volio i vjerovao u Ljubav i Ljubavi? Životne situacije u mnogome ne možemo kontrolirati, ali svoj stav uvijek možemo.Potežući paralele iz odluka koje ljudi donesu u raznim životnim situacijama ili okolnostima koje su im nametnute, naglasila je kako su kušnje uvijek prisutne, ali naša napućenost na drugoga nas stavlja u poziciju moći spram svih kušnja. Kao i u Starozavjetnom hodu kroz pustinju, Gospodin je uvijek tu, samo čeka da ga pozovemo i kroz vjeru stignemo u Obećanu zemlju. Zato je Korizmeno vrijeme napose jedno molitveno vrijeme u kojemu se trebamo sjetiti da se pravi klanjatelj vidi iz toga koliko Ljubavi i sebedarja odražava u svijetu, ali i vrijeme kad priznajemo svoje slabosti i molimo Gospodina da se Njegova slava i snaga očituju u našim slaboćama. Budući da smo od Ljubavi i za Ljubav stvoreni, na svom „proputovanju“ za Nebo na ovom hodočašću koje zovemo život, kvalitetu sebe kao osobe mjerimo uvijek prema tome koliko smo živjeli svoj identitet i dostojanstvo djeteta Božjeg i poticali druge na isto. Kristina je na posljetku potaknula roditelje na oprost sebi i drugima, na „novu stranicu“ u svom životu kako bi ovo Korizmeno vrijeme bilo uistinu jedno milosno vrijeme u kojoj savršena Ljubav izgoni svaki strah i vodi k Uskrsnuću. Župnik Don Željko Kovačević i Don Aleksandar Kovačević, pastoralni suradnik, razgovarali su s njima oko priprave same proslave krizme koja će biti u petom mjesecu. Bilo je riječi i o susretu mladih, te poticaj na što veće angažiranje u samoj pripravi, za taj događaj. Dogovoren je sljedeći susret koji će biti 23.ožujka iza svete mise, kada će se održati zajednička tribina za prvu i drugu godinu krizmanika i njihove roditelje, na temu: "znaju li tvoji da ih voliš", koju će voditi Don Ivan Zečević, pročelnik za pastoral i obitelj Dubrovačke Biskupije.

Don Aleksandar Kovačević