korizmeni hod nNa prvu nedjelju korizme , 9. ožujka, mladi Župe Svetoga Mihajla, posebno volonteri, okupili su se nakon večernje svete mise kako bi prigodnom katehezom započeli korizmeno vrijeme, a sve u duhu pripreme za Susret hrvatske katoličke mladeži u Dubrovniku. Tema kateheze bila je „ Isusova kušnja u pustinji i njegova pobjeda nad protivnicima Božjim“. Katehezu je vodila gospođica Tea Kuzek, koordinatorica za volontere ove Župe u suradnji s župnikom Don Željkom Kovačevićem, Don Alenom Keriem župnim vikarom i Don Aleksandrom Kovačevićem, pastoralnim suradnikom.
Mladima se na poseban način približilo smisao korizme. Potaklo ih se na odricanje u korizmi te oko nastojanja da se u ovom vremenu čuvaju od grijeha i svega onoga što današnjeg mladog čovjeka zarobljava.   Susret je započeo pjesmom „Oprosti Majko“, te uz igru i asocijacije mladi su imali priliku preispitati vlastiti život, postavljajući stvari na svoje mjesto, oslobađajući se od lažnih životnih navezanosti ali i potrebe otvaranja za probleme bližnjih i svijeta. Na posebna način bilo je dirljivo kada su mladi imali priliku anonimno na papirićima napisati grijehe koji ih najviše muče, te to spaliti na plamenu. Cilj je bio simbolično ukazali na odluku da žele živjeti pozitivno i da je zaista moguće biti sasvim drugačiji čovjek, svet, i da je moguće svega se odreći i biti slobodan u srcu, što je smisao korizme i vjerskog odricanja, ali i samog mota susreta mladih „na slobodu pozvani“. Sljedeći susret mladi će imati na drugu nedjelju korizme iza svete mise, kada će imati priliku sudjelovati na tribini, a tema će biti „u slobodi odreci se ovisnosti“. Na tu temu progovorit će im gospođa Mia Hrdalo, koja ima 29 godina i koja je prije godinu dana došla iz Amerike, gdje je živjela i školovala se, a sada živi i radi ovdje u Dubrovniku.

Don Aleksandar Kovačević