• 1
 • 2
 • 3

naslovna1U Župi sv. Mihajla u Dubrovniku sakrament krizme u subotu 24. svibnja primilo je čak 105 kandidata i kandidatica. Euharistijsko slavlje tijekom kojeg je ovaj sakrament podijeljen predvodio je dubrovački biskup mons. Mate Uzinić.  
U propovijedi biskup je krenuo od Isusove rečenice iz evanđelja „Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati“. Upitao se nije li to uvjetovana ljubav, nešto slično kako ljudi čine u prijateljstvu ili ljubavi. Pri traženju odgovora, važno je u kojem trenutku Isus to izgovara, kazao je biskup, istaknuvši da to Isusu ne izgovara odmah na početku, nego u dvorani posljednje večere, nakon što je apostolima oprao noge i nakon što je tri godine bio s njima i iskazivao im svoju ljubav.
Ovo je samo konstatacija činjeničnog stanja, samo poruka koju nam želi iznijeti: nije dovoljno govoriti da smo Isusovi učenici, treba i živjeti kao Isusov učenik!“, zaključio je biskup.
Župnik don Željko Kovačević zahvalio je svima koji su omogućili slavlje krizme, a posebno pastoralnom suradniku don Aleksandru Kovačeviću koji je vodio ovu generaciju krizmanika.

Riječ je o prvoj generaciji u Župi sv. Mihajla koja je sakrament sv. Potvrde primila nakon dvije godine priprave. Nakon što su prvu godinu u više grupa pohađali župni vjeronauk i stjecali potrebna znanja o svojoj vjeri, u drugoj godini aktivno su se uključili u život svoje župne zajednice kako bi i svojim djelima pokazali da su zreli i odgovorni članovi Crkve koji su spremni i za primanje sakramenta kršćanske zrelosti. Prema svojim željama mogli su izabrati jednu od pet skupina za koju su procijenili da se u njoj najbolje nalaze: zbor mladih, misijsko karitativna grupa, ministranti, biblijska skupina i Katolička malonogometna liga. Sastajali su se svakog tjedna na razini svoje skupine, te ovisno o specifičnostima pojedine skupine, djelovali na razini župe. Iz njihove angažiranosti na župnoj razini izrasla je i uključenost u biskupijske projekte, tako da je velik dio ovogodišnjih krizmanika bio i u volonterima Susreta hrvatske katoličke mladeži.

Šime Zupčić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676