• 1
 • 2
 • 3

pr.sv.mihajlo nŽupa sv. Mihajla na Lapadu u Dubrovniku svečano je proslavila Festu svog nebeskog zaštitnika u ponedjeljak 29. rujna. Večernje koncelebrirano slavlje predvodio je don Marin Marić, vicekancelar Vrhbosanskog Nadbiskupskog Ordinarijata u Sarajevu, u koncelebraciji sa župnikom don Željkom Kovačevićem, dekanom Gradskog dekanata don Ivicom Pervanom, župnik vikarom don Alenom Kerijem, novim pastoralnim suradnikom na župi don Miroslavom Karatovićem, te ostalim svećenicima koji djeluju na području Gradskog dekanata.


Don Marin je na samom početku kazao da samo ime sv. Mihajla, a koje znači „Tko je kao Bog“, toliko govori da je propovijed gotovo pa nepotrebna. Kazao je da je Mihajlo bio „borac, molitelj i pratitelj“, istaknuvši da je to ono što je suvremenom čovjeku potrebno. Naglasio je da „đavao ulazi u obitelj poput tihog lahora, dok mi sjedimo i šutimo“. Pozvao je djedove i bake, majke i očeve, da vrate vjeru u obitelji, upitavši se kako će djeca znati išta o anđelima, ako ih se ne pouči. Kazao je da bez poduke „facebook i twitter postaju njihovi anđeli“. Pozvao je obitelji da djeci budu „borci, molitelji i pratitelji kako bi napredovali u vjeri, nadi i ljubavi“.

Na kraju župnik Kovačević se zahvalio svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji, te onima koji su došli na proslavu, posebno župljanima Župe sv. Petra s Boninova koji zajedno sa svojim župnikom već tradicionalno hodočaste na blagdan sv. Mihajla, kao što i župljani hodočaste na Boninovo na blagdan sv. Petra.

Šime ZupčićPretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676