• 1
 • 2
 • 3

hodocsce nU subotu 11. listopada molitvena zajednica župe sv. Mihajla „Treće srce“ predvođena župnikom don Željkom Kovačevićem u poslijepodnevnim satima hodočastila je u Orašac Gospi od „Orašca“ povodom desete obljetnice osnutka molitvene zajednice na području Župe.
Nakon dolaska u svetište hodočasnici su imali priliku za ispovijed nakon koje je proslavljena sveta Misa u samoj crkvi koju je predvodio župnik don Željko Kovačević. U svojoj propovijedi župnik se je prisjetio svetoga Ivana XXIII čiji se je blagdan toga dana slavio.

Zahvalio je cijeloj zajednici na ustrajnim molitvama, potaknuo ih da i dalje ustraju te se ponadao kako će im se pridružiti i nove snage. Na koncu svete Mise održana je procesija oko crkve sa Gospinom slikom.
Nakon svete Mise bilo je zajedničko druženje i okrjepa uz narezano na pladnju i kolače koje su članice molitvene zajednice pripremile. Poslije okrjepe uz molitvu i pjesmu svi hodočasnici su se uputili natrag u autobusu u našu Župu.

Gospi od Orašca
(autor: Marija Mici Morović)

Sjećam se…

Između maslina i rogača
hodile su k Tebi noge bose
s molitvom i pjesmom da milosti prose
Žarilo je sunce  cvrčci su pjevali
vodom smo se Tvojom zalijevali, hladili.

Vodom što ispod Tvog oltara teče
kojom se boli i rane liječe
A na nas je silazio Tvoj blagoslov sveti
baš kao nekad davno rodici Elizabeti.

Hvala ti majko za svu ljubav Tvoju
Majčinski oprosti svaku slabost moju
i voli me i karaj me i opomeni me
kad se zaboravim-probudi me!

Od Orašca Gospo draga
Treba mi i ljubav i vjera i snaga
nek' Tvoj izvor nikad ne presuši
jer to nam je lijek tijelu i duši.

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676