• 1
 • 2
 • 3

gospa od zdravlja nDubrovački biskup mons. Mate Uzinić u petak 21. studenog slavio je misu u kapelici Opće bolnice Dubrovnik povodom proslave blagdana Gospe od zdravlja koja je patron kapelice.
U koncelebraciji s biskupom bili su bolnički kapelan don Miroslav Karatović, župnik Župe sv. Mihajla na čijem terenu se bolnica nalazi don Željko Kovačević, te  drugi svećenici, a u slavlju su sudjelovali i bolničko osoblje i pacijenti. Na početku misnog slavlja bolnički kapelan pozdravio je sve nazočne.
 Biskup je u propovijedi podsjetio na riječi misnih čitanja koja kažu kako „mnogo može žarka molitva“, te je potaknuo okupljene na molitvu za „ovu bolnicu, upravu ove bolnice, za sve zaposlenike, za bolesnike od onog kata na vrhu gdje je palijativna skrb do svakog bolesnika u ovoj bolnici i onih koji čekaju na preglede.“, te nastavio: „Mi molimo, ali želimo zamoliti Mariju da ona moli s nama.Odatle i dolazi ovaj naziv, Gospa od zdravlja, dolazi iz tog uvjerenja ali i osobnog iskustva da je Marija kao zagovornica ona koja pomaže. Osim što ćemo danas moliti i što ćemo Djevicu Mariju moliti, mi se po ovom današnjem blagdanu trebamo zagledati i u samu Djevicu Mariju i zapravo kroz promatranje njezinog primjera postići ono što molimo.“, a upitao se kakav bi to bio primjer, odgovorivši da Marija svojim primjerom potiče na potpuno predanje Gospodinu. „Iščitavajući evanđelja, način na koji se suočavala sa životnim poteškoćama, počevši od one kada je začela, prepoznajemo Mariju kao onu koja se potpuno stavila Bogu na raspolaganje.“ Potaknuo je vjernike da učine isto, ali naglasivši da to ne znači promijeniti svoje zvanje, već znači to što jesmo živjeti kroz svijest da ja pripadamo Bogu, služeći onima kojima smo poslani, a za zaposlenike bolnice to su upravo pacijenti.
 Ivana Papac

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676