gospa od zdravlja nDubrovački biskup mons. Mate Uzinić u petak 21. studenog slavio je misu u kapelici Opće bolnice Dubrovnik povodom proslave blagdana Gospe od zdravlja koja je patron kapelice.
U koncelebraciji s biskupom bili su bolnički kapelan don Miroslav Karatović, župnik Župe sv. Mihajla na čijem terenu se bolnica nalazi don Željko Kovačević, te  drugi svećenici, a u slavlju su sudjelovali i bolničko osoblje i pacijenti. Na početku misnog slavlja bolnički kapelan pozdravio je sve nazočne.
 Biskup je u propovijedi podsjetio na riječi misnih čitanja koja kažu kako „mnogo može žarka molitva“, te je potaknuo okupljene na molitvu za „ovu bolnicu, upravu ove bolnice, za sve zaposlenike, za bolesnike od onog kata na vrhu gdje je palijativna skrb do svakog bolesnika u ovoj bolnici i onih koji čekaju na preglede.“, te nastavio: „Mi molimo, ali želimo zamoliti Mariju da ona moli s nama.Odatle i dolazi ovaj naziv, Gospa od zdravlja, dolazi iz tog uvjerenja ali i osobnog iskustva da je Marija kao zagovornica ona koja pomaže. Osim što ćemo danas moliti i što ćemo Djevicu Mariju moliti, mi se po ovom današnjem blagdanu trebamo zagledati i u samu Djevicu Mariju i zapravo kroz promatranje njezinog primjera postići ono što molimo.“, a upitao se kakav bi to bio primjer, odgovorivši da Marija svojim primjerom potiče na potpuno predanje Gospodinu. „Iščitavajući evanđelja, način na koji se suočavala sa životnim poteškoćama, počevši od one kada je začela, prepoznajemo Mariju kao onu koja se potpuno stavila Bogu na raspolaganje.“ Potaknuo je vjernike da učine isto, ali naglasivši da to ne znači promijeniti svoje zvanje, već znači to što jesmo živjeti kroz svijest da ja pripadamo Bogu, služeći onima kojima smo poslani, a za zaposlenike bolnice to su upravo pacijenti.
 Ivana Papac