• 1
 • 2
 • 3

sv. Josipa na Babinom kuku mEuharistijsko slavlje u kapeli samostana sv. Josipa na Babinom kuku u Dubrovniku u nedjelju 18. siječnja predvodio je ravnatelj Svećeničkog doma Dubrovačke biskupije mons. Mirko Maslać. Ove druge nedjelje „vremena kroz godinu“, liturgijskog vremena koje traje sve do korizme, mons. Maslać je u propovijedi govorio o slušanju Božje riječi. Započeo je starozavjetnim događajem u kojem se Bog obraća Samuelu, a kojeg je propovjednik stavio kao primjer, pitajući se „Kako mi slušamo riječ Božju?Kao Samuel da nam ni jedna Božja riječ ne promakne, ili pak slušamo tako da nam na jedno uho uđe, a na drugo izađe?“ Na primjeru evanđeoskog odlomka u kojem Isus poziva Šimuna i Andriju, kazao je da jednostavan i iskren susret s Gospodinom može biti dostatan da preobrazi sav čovjekov život. Propovijed je zaključio riječima da čovjek nikad ne može toliko duboko pasti, a da ne bi bio vrijedan Božjeg poziva i nasljedovanja na koje su svi pozvani.

Ovaj samostan u kojem se okupljaju vjernici Babinog kuka otvorila je Franjevačka provincija sv. Jeronima kada je 1974. kupila dvorac od obitelji Vukmirović. U samostanu je obitavao sve do kraja 2006. barem po jedan redovnik, te se liturgija slavila za tamošnje vjernike u kućnoj kapelici. Potkraj 2006. samostan je prodan sestrama Kćeri Milosrđa, koje su ga preuzele i uselile 25. ožujka 2007., te se vjernici s područja s Babinog kuka nastavljaju okupljati u ovom samostanu i slavit euharistiju svake nedjelje i blagdanom u 9 sati, a radnim danom u 17 sati.  
U samostanu žive i djeluju četiri sestre: vjeroučiteljica u Klasičnoj gimnaziji s. Vianeja Kustura, sakristanka i vjeroučiteljica u dubrovačkoj katedrali s. Veronika Dunatov, sakristanka u kapeli sv. Josipa s. Zita Vuletić, te s. Nazarena Sarić. Njihovu redovničku zajednicu Kćeri Milosrđa je utemeljila blaženica iz Dubrovačke biskupije, Marija Propetog Isusa Petković. Oko 350 njenih članica djeluje u pet provincija: hrvatskoj, talijanskoj, argentinskoj, peruanskoj, paragvajskoj, koje su rasprostranjene u dvanaest zemalja: Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, BiH, Italiji, Rumunjskoj, Njemačkoj, Kanadi, Argentini, Paragvaju, Čileu i Perü. Hrvatska provincija Krista Kralja sa provincijalnim sjedištem u Zagrebu ima 29 zajednica u kojima djeluje oko 160 sestara, a jedna od zajednica je i ova na Babinom kuku. Kćeri Milosrđa svoje poslanje u Crkvi nastoje ispuniti svjedočenjem milosrdne ljubavi nebeskog Oca, nasljedujući raspetoga Isusa po uzoru sv. Franje  Asiškoga i svoje blažene utemeljiteljice. Družbinu karizmu sestre oživotvoruju u odgoju i izobrazbi djece i mladih, napose siromašnih, vjerskoj pouci i župnom pastoralu, u apostolatu milosrđa i misijama; u franjevačkom sestrinstvu uzajamne ljubavi, jednostavnosti i životne radosti, vjerne Crkvi zalažući se za dostojanstvo ljudske osobe.


Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676