sv.mŽupa sv. Mihajla u Dubrovniku svečano je proslavila blagdan svog nebeskog zaštitnika u utorak 29. rujna misnim slavljima u župnoj crkvi. Koncelebrirano večernje misno slavlje predvodio je don Ljubomir Galov, svećenik Hvarske biskupije.

U propovijedi don Ljubomir je kazao da blagdan sv. Mihajla čovjeka usmjerava prema duhovnom svijetu, prema onom što je izvan vremena, no da bi se do toga došlo potrebno je znati ući u svijet povijesti, opipljivi svijet, a da bi se to dogodilo čovjek mora na sebi raditi, stalno se truditi biti spreman postajati drugačiji, novi čovjek. Naglasio je i da kršćanski život u svom temelju ne proizlazi iz nikakvih zakonskih tekstova, nego iz intimnog odnosa koji nastaje iz nutarnjeg religioznog iskustva živoga Boga koji nam svoje očinsko lice nježno objavljuje u Isusu Kristu, utjelovljenoj Riječi Božjoj. Istaknuo je i da se iskustvo Duha ne stječe nekakvim ljudskim naporom, već je plod djelovanja Duha Božjeg. Kazao je da kršćanstvo nije tek jedna povijesna religija objavljena u nizu drugih, kao i da nije vjera u Pismo, tradiciju, običaje i sustave, već je to vjera u živu osobu Isusa Krista. Istaknuo je i da bez osobnog obraćenje nema obnove obitelji, zajednice i nacije.
Župnik mr. don Robert Ćibarić je na kraju misnog slavlja zahvalio svima, a na prvom mjestu trojedinom Bogu, a zatim predvoditelju misnog slavlja, svim svećenicima koji su sudjelovali, župnom ekonomskom i pastoralnom vijeću i svima koji su doprinijeli organizaciji ove feste. Prenio je župljanima i čestitke donedavnog župnika don Željka Kovačevića, kazavši da on započeo s projektom izgradnje igrališta i uređenja okoliša, što se sada nastavlja, te je zamolio pomoć u ostvarenju ovog projekta koji želi privući i mlađe i starije.
Uoči misnog slavlja, upravo na temu izgradnje igrališta, župnik Ćibarić se, zajedno s župnim vikarom mr. don Marinkom Šljivićem, susreo s dubrovačkim gradonačelnikom Androm Vlahušićem, gdje su dogovorili suradnju na ovom projektu koji ima i društvenu važnost kao mjesto zajedništva i okupljanja.
Na sam blagdan slavile su se i dvije jutarnje mise, jedna u staroj župnoj crkvi, a druga na kojoj su sudjelovali pripadnici MUP-a čiji je sv. Mihajlo zaštitnik. Blagdanu je prethodila trodnevna duhovna priprava koju je prvog dana predvodio don Vojislav Vlašić, a preostala dva dana don Ljubomir Galov. U sklopu ove trodnevnice, održan je i koncert kvarteta Sorkočević.

Šime Zupčić

Blagoslov obitelji

Nedjeljom i blagdanom su u 8.00, 10.00, 11.30 i 18 sati.
    Radnim danom: 07:00 i 18.00 sati.

*Srpanj i kolovoz nedjeljom i blagdanom : 7.30, 9.00 i 20.00 sati.

Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 19.00 sati
    Radnim danom: 19.00 sati  (od 30. listopada u 18.00 sati).

Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik, tel. 435-290

Nedjeljom i blagdanom: 9.00 sati

DJELATNO VRIJEME UREDA:

Ponedjeljak: 12.00 – 18.00 sati

Utorak: 8.00 – 14.00 sati

Srijeda: 12.00 – 18.00 sati

Četvrtak: 8.00 – 14.00 sati

Petak: 8.00 – 14.00 sati

Župni ured ne radi sa strankama

subotom, nedjeljom i zapovijedanim blagdanima.

020/432 027, 098/935 4920

Don Marinko Šljivić, župni vikar 091/323-3999